reklama.
vr1

Rady lékaře

Prosíme rodiče, aby dle skutečnosti vyplnili řádně všechny rubriky v přihlášce (poukazu) na tábor / pobyt.. Přiložte kopii legitimace zdravotní pojišťovny vašeho dítěte. Stačí ta strana, kde je uvedeno rodné číslo dítěte. Vlepením kopie ušetříte lékaři (zdravotníkovi) další práci s přihláškou. Nedávejte dětem originál legitimace, mohou ji ztratit. Též není nutno dávat dětem kopii či originál očkovacího průkazu dítěte. Děti jsou pravidelně očkovány podle očkovacího kalendáře, který je jednotný pro celou ČR. Pediatr tedy ví, podle věku dítěte, kdy, a na co bylo očkováno. Pokud má dítě nějaké očkování navíc, mělo by být uvedeno ve zprávě od dětského lékaře. Často se stává, že po příjezdu na tábor zjistíme, že pediatr napíše, že dítě neužívá žádné léky, rodiče naopak do dotazníku napíší, že ano. Dítě to samo těžko rozhodne a tak musíme volat rodičům, jak to vlastně je. Pokud dítě nějaké léky skutečně pravidelně bere, dejte mu sebou dostatečné množství na celý pobyt na táboře. U inhalátorů (léky, které se vdechují) zkontrolujte stav počítadla. Lékař (zdravotník) na táboř nemůže psát na recept léky od specialisty. Lék lze pouze napsat za plnou úhradu pacientem a někdy cena léku převyšuje výši kapesného vašeho dítěte. Dle statistik přibylo v loňském roce výrazně případů klíšťové encefalitidy, ve srovnání s rokem 2005 stoupl počet onemocnění o 60%, 3 lidé zemřeli, počet trvalých následků nebyl uveden. Pokud vaše dítě není na toto onemocnění očkováno, bylo by vhodné nechat ho očkovat. Neuděláte to pouze pro pobyt na táboře, s klíštětem se dnes můžete potkat jak v Praze, tak i na Sněžce. Po poradě s pediatrem zvažte i očkování na meningokoka.

– Zajistěte včas očkování či přeočkování dítěte proti Klíšťové encefalitidě. Doporučujeme očkování proti Meningokoku C.

– Pokud to vyžadují problémy se zuby u dítěte, mělo by se před odjezdem podrobit stomatologické prohlídce.

– Z důvodu rozšíření vší na základních školách, doporučujeme lékařskou prohlídku.

– Zjistěte si, zda jsou děti po dobu dopravy na tábor a z tábora, a po celou dobu jejich pobytu na táboře pojištěni proti úrazům. Pochopitelně je možné i samostatné individuální připojištění.

– Na cestu dejte dítěti jen takové množství jídla (svačinu), které je schopné včas sníst – zejména v letním období se jídlo rychle kazí. Děti mají po příjezdu na táboře zpravidla již zajištěnou stravu.

– Dítě by se mělo při silném slunečním záření natřít opalovacím krémem a oči chránit slunečními brýlemi.

– Dítě by si mělo nechráněné části těla postříkat sprejem proti komárům.

(Prosím ověřte si u příslušného provozovatele tábora / pobytu všechny uvedené podrobnosti.)

reklama